دوده صنعتی (Black Carbon)

دوده چیست


دوده یا کربن بلک ترکیبی از کربن و مواد آلی دیگر است که از سوختن ناقص هیدروکربن های سنگین به دست می آید. به صورت دقیق تر این محصول فراید احتراق گاز فاز محدود شده است ولی با گسترش ذرات سوخت  پایدار مانند کک و سانسفرس و.. ممکن در هوا نفوذ کند.

دوده صنعتی یا همان کربن بلک یه ماده ی افزودنی بسیبار مهم برای لاستیک ها می باشد که الاستومرها را جهت بهبود خواص مکانیکی آنها  تقویت میکند.دوده  صنعتی که به شکل پودری مشکی رنگ است  که جهت محافظت در مقابل نور، رنگ دهی و افزایش خواص عبور دهی مورد استفاده قرار میگیرد. به غیر از استفاده در صنایع لاستیک سازی در چوهر پرینت، روکش یا پوشش، پلاستیک ها و رزین ها برای ایجاد خاصیت هدایت الکتریکی و در نهایت در پلیمر ها مورد استفاده قرار میگیرد.

 

لطفا جهت استعلام قیمت با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۹۱۹۳۶۸۳۲۸۹

۰۹۱۲۰۴۹۳۵۶۸

کاربرد


دوده صنعتی ( Carbon Black ) بنابه ترکیب شیمیائی، خواص رنگ دهی، اندازه ذرات و خواص کلوئیدی آن در صنایع مختلف به خصوص صنعت لاستیک بطور گسترده و وسیع کاربرد دارد. حدود ۳۰ تا ۳۵ در صد وزن لاستیک را کربن تشکیل می دهد. بیشترین استفاده کربن پس از صنعت تایر در صنایع ساخت قطعات لاستیکی خودرو، مرکب سازی، رنگسازی و پلاستیک می باشد.

دوده صنعتی اغلب در پلاستیک و تولیدات وابسته به آن جهت رنگ بخشیدن، محافظت در مقابل حرارت، محافظت در مقابل فساد ناشی از تشعشعات ماوراء بنفش، خصوصیات هدایت الکتریکی و همچنین خاصیت استحکام بخشی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع گرید ها


دوده صنعتی ( Carbon Black ) با توجه به مقاومت سایش آن به دو دسته گرید سخت و نرم تقسیم می شود.

گرید های سخت

N-220

مقاومت سایشی بالایی را ایجاد میکند. قدرت کشش بالا و مقاومت در برابر پارگی خوبی را موجب می شود. هدایت الکتریکی متوسطی دارد. در تایر کامیون ها و اتوبوس های مسافری و وسایل مکانیکی کاربرد دارد.

N-234

مقاومت سایشی فوق العاده بالایی را فراهم می آورد. ساختار بالایی دارد و در الاستومر ها و در آمیزه های SBR/SR کاربرد دارد.

N-326

این گرید دارای ساختار پایین، استحکام بخشی و مقاومت کششی بالا ، بسیار مقاوم در برابر پارگی و از هم گسیختگی در ترکیب رابر می باشد. در وسایل مکانیکی، بدنه اصلی تایر، تسمه و کمربند و تایر خودروهای جاده ای کاربرد دارد.

N-330

دارای مقاومت سایشی خوب به همراه خاصیت ارتجاعی بالا می باشد و مقاوم در برابر کشش و پارگی می باشد. به طور گسترده هم در رابرهای سنتزی و هم در رابرهای طبیعی کاربرد دارد و هم در تایرها و هم در وسایل مکانیکی استفاده می شود.

N-375 , N-339

مقاومت سایشی فوق العاده ای دارد. دارای ساختار بالایی می باشد و در تایر خودروهای مسافربری و وسایل مکانیکی کاربرد دارد.

گرید های نرم

N-550

مقاومت سایشی متوسطی دارد. دارای استحکام زیاد، افت حجمی (انقباض) و تورم بعد از قالب گیری کم می باشد.

قابلیت ارتجاعی نسبتا بالایی دارد.در بدنه اصلی تایر، در چسب های زیر سازی، در لوله ها، پوشش کابل ها و در برخی موارد دیگر کاربرد دارد.

N-660

خاصیت استحکام بخشی متوسطی دارد. یک دوده با موارد استفاده زیاد می باشد. در تایر گرمای کمی تولید می کند و در تمام الاستومرها کاربرد دارد.

N-772

خواص این گرد مشابه گرید N-764 می باشد ولی موارد کاربردش متفاوت بوده و در بدنه اصلی تایر نیز به کار می رود.

قیمت


جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت لطفا تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۱۹۳۶۸۳۲۸۹

دوده صنعتی
پودر آهن خالص
اکسید آهن
فهرست