برنامه تولید 250 هزارتن آلومینا در جاجرم طی سال 98

3 دقیقه زمان مطالعه

]رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه ریزی برای تولید 250 هزار تن آلومینا در جاجرم طی سال جدید خبر داد و گفت: نخستین شمش آلومینیوم در روزهای پایانی سال گذشته به وزن 1000 پوند در جاجرم تولید شد. به گفته وی، در فاز نخست ظرفیت تولید 40 هزار تن آلومینیوم توسط این مجموعه، در مدار تولید قرار می گیرد.


 

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور سرمایه گذاری ارزی و ریالی این طرح را 94 میلیون یورو و 210 میلیارد تومان اعلام کرد.
غریب پور اظهار کرد: میزان ظرفیت تولید آلومینیوم جاجرم در فازهای بعدی به 120 هزار تن خواهد رسید.
غریب پور با اشاره به میزان اشتغالزایی در کارخانه آلومینیوم جاجرم گفت: میزان اشتغالزایی مستقیم در معادن، کارخانه آلومینا و همچنین کارخانه آلومینیوم 3 هزار نفر و به طور غیر مستقیم به 10 هزار نفر رسیده است.
بومی سازی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بومی سازی تجهیزات این مجموعه، اعلام کرد: 30 درصد تجهیزات کارخانه بومی سازی شده است و امکان داخلی سازی دیگر تجهیزات وجود دارد.
وی درباره انجام عملیات اکتشاف اظهار داشت: در حال حاضر برنامه حفاری اکتشافی توسط شرکت آلومینای ایران با 40 هزار متر افزایش، به 140 هزار متر رسیده و بدین ترتیب میزان ذخایر قطعی بوکسیت به 38 میلیون تن رسیده است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.