اخبار

برنامه تولید ۲۵۰ هزارتن آلومینا در جاجرم طی سال ۹۸

]رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه ریزی برای تولید ۲۵۰ هزار تن آلومینا در جاجرم طی سال جدید خبر داد و گفت: نخستین شمش آلومینیوم در روزهای پایانی سال گذشته به وزن ۱۰۰۰ پوند در جاجرم تولید شد. به گفته وی، در فاز نخست ظرفیت تولید ۴۰ هزار تن آلومینیوم توسط این مجموعه، در مدار تولید قرار می گیرد.


 

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور سرمایه گذاری ارزی و ریالی این طرح را ۹۴ میلیون یورو و ۲۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد.
غریب پور اظهار کرد: میزان ظرفیت تولید آلومینیوم جاجرم در فازهای بعدی به ۱۲۰ هزار تن خواهد رسید.
غریب پور با اشاره به میزان اشتغالزایی در کارخانه آلومینیوم جاجرم گفت: میزان اشتغالزایی مستقیم در معادن، کارخانه آلومینا و همچنین کارخانه آلومینیوم ۳ هزار نفر و به طور غیر مستقیم به ۱۰ هزار نفر رسیده است.
بومی سازی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بومی سازی تجهیزات این مجموعه، اعلام کرد: ۳۰ درصد تجهیزات کارخانه بومی سازی شده است و امکان داخلی سازی دیگر تجهیزات وجود دارد.
وی درباره انجام عملیات اکتشاف اظهار داشت: در حال حاضر برنامه حفاری اکتشافی توسط شرکت آلومینای ایران با ۴۰ هزار متر افزایش، به ۱۴۰ هزار متر رسیده و بدین ترتیب میزان ذخایر قطعی بوکسیت به ۳۸ میلیون تن رسیده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *