معنویات

پودر مس برای پوشش سطح

پودر مس برای پوشش سطح

بسته به هدف پوشش سطح، ممکن است از روش های مختلفی برای اعمال پودر مس، پودر برنج و پودر برنز روی سطح استفاده شود.

سمپاشی حرارتی
آلیاژهای هاردفیسینگ که با پاشش حرارتی رسوب می‌کنند شامل پودر مس یا پودرهای آلیاژ مس-روی-قلع مانند پودر برنج و پودر برنز است.
آنها برای جلوگیری از سایش چسب، سایش فرت و سایش حفره استفاده می شوند. فرآیند اسپری حرارتی قابل اجرا شامل اسپری پودر اکسی سوخت و روش اسپری پودر اکسی سوخت با سرعت بالا می باشد.
پوشش بر پایه رزین
از مس خالص و ورقه های آلیاژ مس معلق در پایه لعاب لاتکس ضخیم ممکن است برای پوشش سطح استفاده شود. پوشش مس را می توان تقریباً روی هر سطحی اعمال کرد و باعث می شود سطح ظاهر مس واقعی را به خود بگیرد. اینجا متوقف نمی شود! با استفاده از یک یا چند اکسید کننده پتینه برای ایجاد اثرات پیری زیبا، پوشش را تقویت کنید. شما می توانید عمق، سن و شخصیت واقع گرایانه را با طیف وسیع سایه های پتینه ایجاد کنید. در عرض چند دقیقه می توانید چوب، گچ بری، سرامیک، کاشی، پلاستیک، پلی استایرن، فایبرگلاس، سیمان، تقریباً هر سطحی را به اثری از هنر مس قدیمی تبدیل کنید.

استفاده اولیه
به اجسام غیر فلزی ظاهر یک سطح فلزی می دهد. قابل استفاده بر روی چوب، سرامیک، خاک رس، کاشی بدون لعاب، پلاستیک، فایبرگلاس، بتن و غیره. در صورتی که سطح به درستی آماده شده باشد، می تواند بر روی فلزات استفاده شود.
استفاده ثانویه
برای استفاده به عنوان پوشش پایه برای توسعه پتینه، عمدتاً روی اجسام غیر فلزی که در غیر این صورت قادر به پتینه کردن نیستند. همچنین ممکن است برای استفاده به عنوان لکه یا شستشو با آب یا اکسید کننده پتینه رقیق شود.

روش کاربردی
پوشش مسی بر پایه لعاب لاتکس ممکن است مانند هر رنگ لاتکس دیگری اعمال شود. ابتدا سطحی که قرار است پوشش داده شود را آستر کنید. اجازه دهید پرایمر خشک شود. سپس با استفاده از قلم مو، غلتک، اسفنج، اسپری یا هر روش دیگری، اولین لایه پوشش فلزی را اعمال کنید. لایه اول باید نسبتاً نازک باشد. بگذارید از چهار تا بیست و چهار ساعت یا تا زمانی که خشک شود، خشک شود. لایه های نازک اضافی ممکن است به دلخواه اعمال شود. قبل از اعمال یک لایه دیگر، اجازه دهید هر لایه خشک شود، در غیر این صورت ممکن است پوشش کشسان شود. اگر می‌خواهید قسمت‌هایی از سطح پوشش داده شده را پتینه کنید، اکسیدکننده پتینه باید زمانی که لایه نهایی هنوز مرطوب است و فقط در مناطقی که مایلید تغییر رنگ رخ دهد، اعمال شود. بسته به سطح پوشش داده شده و مقدار اکسید کننده پتینه مورد استفاده، تغییر رنگ باید در حدود ده دقیقه شروع شود.

سایر روش ها
پولک های پودر مس و تکه های آلیاژ مس معلق در رزین پایه حلال مانند پلی اورتان یا پلی استر نیز ممکن است برای ایجاد پوشش سطحی با اثر فلزی مس استفاده شوند. بر خلاف لاتکس بر پایه آب، رزین های مبتنی بر روغن/حلال نمی توانند روی سطوح پلی استایرن استفاده شوند. پوشش‌های مبتنی بر حلال معمولاً برای ایجاد پتینه استفاده نمی‌شوند. این رزین ها در برابر آب و اکسید کننده های مبتنی بر آب مقاومت بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *