کاربرد, معنویات

شکل ذرات پودر فلزات در روش اتمایز با آب و گاز

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

شکل ذرات پودر فلزات در روش اتمایز با آب و گاز

در حال حاضر تولید پودر فلزات به روش اتمایز پر کاربرد ترین روش در بین انواع روش تولید پودر فلزات است.

اتمایز با گاز

مزیت این روش نسبت به دیگر روش ها در این است که پودر فلزات تولید شده با این روش به طور ذاتی گرایش به کروی شدن دارند. پودر های تولید شده با این روش دانسیته بالاتری نسبت به روش اتمایز با آب دارند . همچنین قطعات تولید شده با این پودرها از مقاومت خمشی بالاتری نیز برخوردار هستند.

در اتمایز با گاز ، مذاب از طریق یک روزنه از کوره خارج شده و تحت یک میدان جریان با سرعت بالا قرار می گیرد و به صورت قطره در می آید.

تمایل به ذرات کروی در اتمایز با گاز به دلیل کشش سطحی بالای فلزات و ویسکوزیته نسبتاً کم در دمای بالا به وجود می آید.

اتمایز با آب

در این روش فلزات تولید شده عمدتا دارای شکل ذرات بی شکل و نا منظم هستند و در برخی موارد دانه هایی شبه کروی به صورت متخلخل نیز دیده می شود.

مزیت این روش نسبت به روش اتمایز با گاز قیمت تمام شده آن است، در روش اتمایز با گاز به دلیل استفاده از گاز های بی اثر که معمولا قیمت بالایی دارند قیمت تمام شده پودر ها نیز بیشتر است.

پودر بدست آمده از روش اتمایز با آب به دلیل متخلخل بودن دانه های آن دارای دانسیته کمتری نسبت روش امایز گازی است. همچنین این پودرها به دلیل بی شکل بودن دانه ها داری شکل پذیری بهتری نسبت به روش قبل هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_image image=”8263″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

در بالا مورفولوژی گرد روی  موجود در شرکت پودر مارکت رو مشاهده می فرمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_message]جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.
۰۹۱۲۰۴۹۳۵۶۸
۰۹۱۹۳۶۸۳۲۸۹[/us_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_grid taxonomy_category=”%d8%b1%d9%88%db%8c,application,products,%d8%b1%d9%88%db%8c-products” columns=”4″][/vc_column][/vc_row]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *