کاربرد پودرهای مس برای لحیم کاری (بریزینگ)

3 دقیقه زمان مطالعه
پودر مس

 

کاربرد پودرهای مس برای لحیم کاری (بریزینگ)

کاربرد

لحیم کاری با دمای بالا معمولاً برای اتصال قطعات فولادی ضد زنگ با شکل پیچیده و همچنین برای سایر مواد پایه مانند آلیاژهای نیکل، آلیاژهای مس و الماس استفاده می شود. کاربردهای لحیم کاری در صنایع خودروسازی، صنعتی و ابزارآلات یافت می شود که در آن به استحکام و مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون نیاز است.

مبدل های حرارتی برای مصارف خودرویی، صنعتی و خانگی با استفاده از فلزات پرکننده بر پایه مس، نیکل یا مس لحیم کاری می شوند. در مواردی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون بالا باشد، لحیم کاری نیکل توصیه می شود. فلزات پرکننده لحیم کاری بر پایه مس جدید ساخته شده جایگزین کم هزینه برای لحیم کاری نیکل است.

روش های ساخت

فلزات پرکننده لحیم کاری از قبل در نزدیکی یا در محل اتصال قرار می گیرند، ترجیحاً از خمیر استفاده می شود. خمیر با لحیم کاری پودر فلز پرکننده مخلوط با یک چسب (بر پایه آب یا حلال) با محتوای پودر در حدود 80-90٪ تشکیل می شود. بایندر خواص رئولوژیکی خمیر را تعیین می کند که بسته به نحوه اعمال خمیر روی ماده پایه انتخاب می شود. خمیر لحیم کاری ممکن است با توزیع، چاپ روی صفحه، پوشش غلتکی و اسپری اعمال شود.

هنگامی که خمیر به مواد پایه اعمال می شود، کل قسمت در یک کوره خلاء (یا در اتمسفر احیا کننده) گرم می شود، چسب در حدود 500 درجه سانتیگراد و در دمای لحیم کاری (حدود 1100 درجه سانتیگراد) فلز پرکننده لحیم کاری می سوزند. ذوب می شود و فضای بین قطعات متصل شده توسط نیروهای مویرگی را پر می کند. هنگام خنک شدن، یک اتصال متالورژیکی بدون نشتی تشکیل می شود.

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.
09120493568
09193683289

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.