کاربرد, معنویات

۱۰ کشور برتر تولید کننده روی

10 کشور برتر تولید کننده روی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

۱۰ کشور برتر تولید کننده روی

۱٫ چین

تولید معدن: ۵٫۱ میلیون تن

در سال ۲۰۱۹، چین با تولید ۵٫۱ میلیون تن از این فلز، به بالاترین تولید روی در جهان دست یافت. این افزایش نسبت به ۴٫۸ میلیون تن تولید شده در سال ۲۰۱۸ است.

جای تعجب نیست که کشور آسیایی نه تنها بزرگترین تولید کننده روی در جهان است، بلکه مصرف کننده قابل توجهی از این فلز است. در واقع، چین بخش بزرگی از عملکرد خوب روی در سال گذشته است – تقاضای رو به رشد برای این فلز با فروش املاک قوی در این کشور و با فشار دولت چین برای پروژه‌های زیرساختی بیشتر حمایت شد.

۲. پرو

تولید معدن: ۱٫۴ میلیون تن

تولید روی در پرو در سال ۲۰۱۹ ۷۰۰۰۰ تن افزایش یافت. این کشور ۱٫۴ میلیون تن در مقایسه با ۱٫۳۳ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ تولید کرد، اما به دلیل ادامه کاهش تولید در استرالیا به مقام دوم رسید.

پالایش مدرن روی در دهه ۱۹۲۰ در پرو آغاز شد و از دهه ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۰ این کشور شاهد افزایش سرمایه گذاران بین المللی خصوصی بود که امیدوار بودند تولید روی کشور را افزایش دهند. در حال حاضر، یک نام بزرگ در تولید روی پرو Trevali Mining  است که کنسانتره روی و سرب نقره را در معدن سانتاندر خود در این کشور تولید می کند

۳. استرالیا

تولید معدن: ۱٫۳ میلیون تن

استرالیا ۱ میلیون تن روی در سال ۲۰۱۹ تولید کرد که بازگشتی کوچک به ۱٫۶ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ بود.

کاهش قابل توجه تولید در سال‌های اخیر به این دلیل اتفاق افتاده است که در اکتبر ۲۰۱۵ استخراج معدن در معدن قرن مستقر در کوئینزلند به پایان رسید. در حالی که MMG در ابتدا امیدوار بود که خروجی پروژه رودخانه دوگالد آن شکاف ایجاد شده توسط Century را پر کند، تولید آن کاملاً اندازه گیری نشده است.

جالب اینجاست که از زمان بسته شدن Century، New Century Resources (ASX:NCZ) برای بازگشایی معدن Century قدم پیش گذاشته است. این معدن در سپتامبر ۲۰۱۸ دوباره شروع به کار کرد و ممکن است به استرالیا کمک کند تا دوباره در فهرست تولید روی بالاتر رود.

۴. هند

تولید معدن: ۱ میلیون تن

تولید روی هند در مقایسه با سال گذشته تقریباً دو برابر شد. در سال ۲۰۱۹ ۱٫۳ میلیون تن از این فلز در مقایسه با ۶۸۲۰۰۰ تن در سال قبل تولید کرد. این کشور خانه یکی از برترین معادن روی جهان است – معدن Rampura Agucha در راجستان، که ظرفیت تولید سنگ معدن ۶٫۱۵ میلیون تن در سال را دارد.

به گفته سازمان زمین شناسی ایالات متحده، افزایش هند در نتیجه تکمیل معدن زیرزمینی Rampura Agucha است.

۵. ایالات متحده آمریکا

تولید معدن: ۷۳۰۰۰۰ تن

ایالات متحده ۷۳۰۰۰۰ تن روی در سال ۲۰۱۹ تولید کرد که نسبت به ۸۰۵۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۸ کاهش داشت. بر اساس گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده، روی در پنج ایالت در ۱۴ معدن که توسط چهار شرکت اداره می شد در سال گذشته استخراج شد.

گمان می رود تولید معدن در ایالات متحده به دلیل اعتصاب مداوم در معدن لاکی فرایدی در آیداهو و همچنین کاهش تولید معدن Red Dog در آلاسکا کاهش یافته باشد. تولید در معادن میدل تنسی از سر گرفته شد و کارخانه ذوب کلارکسویل در تنسی نیز تولید را افزایش داد و تولید روی تصفیه شده را ۶ درصد افزایش داد.

۶. مکزیک

تولید معدن: ۶۸۰۰۰۰ تن

تولید روی مکزیک از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ به میزان ۱۰۰۰۰ تن افزایش یافته است. به گفته خدمات اطلاعات MBendi، در حالی که Grupo Mexico بزرگترین شرکت معدنی این کشور است، Industrias Penoles  بزرگترین شرکت منابع طبیعی آن و بزرگترین تولید کننده روی مکزیک است.

۷. بولیوی

تولید معدن: ۵۰۰۰۰۰ تن

بولیوی در سال ۲۰۱۹ ۵۰۰۰۰۰ تن روی تولید کرد. این مقدار کمی بیشتر از سال قبل است که تولید آن به ۴۹۰۰۰۰ تن رسید. معدن سان کریستوبال سومیتومو  یکی از تولیدکنندگان کلیدی روی در این کشور است. این شرکت بیان می کند که این معدن ششمین معدن بزرگ تولید کننده روی در جهان و همچنین سومین تولید کننده بزرگ نقره در جهان است.

۸. کانادا

تولید معدن: ۳۶۰۰۰۰ تن

تولید روی کانادا به طور کلی در چند سال گذشته رو به کاهش بوده است، اما تولید آن از ۳۲۲۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۸ به ۳۴۰۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. این کشور تا حدودی به دلیل بسته شدن معدن برانزویک، روی کمتری تولید کرده است.

۹. روسیه

تولید معدن: ۳۴۰۰۰۰ تن

تولید روی روسیه در سال ۲۰۱۹ با ۲۰۰۰۰ تن افزایش به ۳۶۰۰۰۰ تن رسید. بر اساس گزارش سرویس اطلاعات MBendi، علیرغم اینکه یکی از تولیدکنندگان برتر روی در جهان است، تولید روی این کشور از زمان رسیدن به اوج خود در دهه ۱۹۸۰ حدود ۷۵ درصد کاهش یافته است.

۱۰. سوئد

تولید معدن: ۲۶۰۰۰۰ تن

دهمین کشور برتر تولید روی در جهان کشور سوئد است که ۲۶۰۰۰۰ تن روی در سال ۲۰۱۹ تولید کرد که نسبت به ۲۵۷۰۰۰ تن در سال قبل از آن افزایش اندکی داشت. معدن روی نقره گارپنبرگ و معدن روی-مس Zinkgruvan  در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_grid taxonomy_category=”application,products,%d8%b1%d9%88%db%8c,%d8%b1%d9%88%db%8c-products” columns=”4″][/vc_column][/vc_row]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *