تولید و خصوصیات پودرهای مس و آلیاژ مس (بحش دوم)

3 دقیقه زمان مطالعه
تولید و خصوصیات پودرهای مس و آلیاژ مس

هیدرومتالورژی

از فرآیند هیدرومتالورژی می توان برای تولید پودر مس از مس سیمان ، کنسانتره یا ضایعات مس استفاده کرد. مس از این مواد با اسید سولفوریک یا محلول های آمونیاک شسته می شود و محلول باردار با فیلتراسیون از باقی مانده جدا می شود. با کاهش هیدروژن تحت فشار ، مس از محلول رسوب می کند. به عنوان مثال ، در یک فرایند ، کاهش در اتوکلاو در 225-280F (107-138C) در یک ساعت تحت فشار جزئی هیدروژن 400 پیسیگ (فشار کل 425 پیسیگ) با ماده ضخیم اضافه شده برای به حداقل رساندن آبکاری و کنترل انجام می شود اندازه ذرات. در حین کاهش ، 90-95٪ مس به صورت پودر رسوب می کند. پودر به صورت دوغاب به یک سانتریفیوژ پمپ می شود که در آن پودر از مایع جدا شده و شسته می شود. پودر مس مرطوب در اتمسفر کاهنده خشک ، آسیاب شده ، طبقه بندی و مخلوط می شود تا توزیع اندازه ذرات مورد نظر حاصل شود. خصوصیات فیزیکی پودر می تواند در محدوده قابل توجهی متفاوت باشد. دما و زمان کاهش و مقدار افزودن آکریسل تأثیر قابل توجهی بر خصوصیات پودر دارد.
این فرآیند با متوسط بیش از 99٪ مس ، پودری با خلوص بالا تولید می کند. به طور کلی ، پودر بدست آمده دارای اندازه ذرات ریز است.
کاهش حالت جامد
در این روش ، ابتدا اکسیدهایی از جمله مقیاس آسیاب برای کنترل اندازه ذرات آسیاب می شوند و سپس توسط یک گاز ، معمولاً مونوکسیدکربن ، هیدروژن یا گاز طبیعی ترک خورده در دمای زیر نقطه ذوب مس ، خرد می شوند. اندازه و شکل ذرات را می توان با تغییر اندازه ذرات و شکل اکسیدها ، کاهش دما ، فشار و جریان گاز در محدوده نسبتاً وسیعی کنترل کرد. پودر حاصل به مشخصات دلخواه آسیاب شده ، طبقه بندی و مخلوط می شود.
خلوص محصول به خلوص اکسید بستگی دارد زیرا در طی فرآیند احیا تصفیه وجود ندارد. به طور کلی ، پودرهای تولید شده توسط این روش متخلخل هستند.

 

جهت مطالعه بخش سوم کليک کنيد.
جهت مطالعه بخش اول کليک کنيد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.