تولید و خصوصیات پودرهای مس و آلیاژ مس

تولید و خصوصیات پودرهای مس و آلیاژ مس (بحش دوم)

هیدرومتالورژی
از فرآیند هیدرومتالورژی می توان برای تولید پودر مس از مس سیمان ، کنسانتره یا ضایعات مس استفاده کرد. مس از این مواد با اسید سولفوریک یا محلول های آمونیاک شسته می شود و محلول باردار با فیلتراسیون از باقی مانده جدا می شود. با کاهش هیدروژن تحت فشار ، مس از محلول رسوب می کند. به عنوان مثال ، در یک فرایند ، کاهش در اتوکلاو در ۲۲۵-۲۸۰F (107-138C) در یک ساعت تحت فشار جزئی هیدروژن ۴۰۰ پیسیگ (فشار کل ۴۲۵ پیسیگ) با ماده ضخیم اضافه شده برای به حداقل رساندن آبکاری و کنترل انجام می شود اندازه ذرات. در حین کاهش ، ۹۰-۹۵٪ مس به صورت پودر رسوب می کند. پودر به صورت دوغاب به یک سانتریفیوژ پمپ می شود که در آن پودر از مایع جدا شده و شسته می شود. پودر مس مرطوب در اتمسفر کاهنده خشک ، آسیاب شده ، طبقه بندی و مخلوط می شود تا توزیع اندازه ذرات مورد نظر حاصل شود. خصوصیات فیزیکی پودر می تواند در محدوده قابل توجهی متفاوت باشد. دما و زمان کاهش و مقدار افزودن آکریسل تأثیر قابل توجهی بر خصوصیات پودر دارد.
این فرآیند با متوسط بیش از ۹۹٪ مس ، پودری با خلوص بالا تولید می کند. به طور کلی ، پودر بدست آمده دارای اندازه ذرات ریز است.
کاهش حالت جامد
در این روش ، ابتدا اکسیدهایی از جمله مقیاس آسیاب برای کنترل اندازه ذرات آسیاب می شوند و سپس توسط یک گاز ، معمولاً مونوکسیدکربن ، هیدروژن یا گاز طبیعی ترک خورده در دمای زیر نقطه ذوب مس ، خرد می شوند. اندازه و شکل ذرات را می توان با تغییر اندازه ذرات و شکل اکسیدها ، کاهش دما ، فشار و جریان گاز در محدوده نسبتاً وسیعی کنترل کرد. پودر حاصل به مشخصات دلخواه آسیاب شده ، طبقه بندی و مخلوط می شود.
خلوص محصول به خلوص اکسید بستگی دارد زیرا در طی فرآیند احیا تصفیه وجود ندارد. به طور کلی ، پودرهای تولید شده توسط این روش متخلخل هستند.

 

جهت مطالعه بخش سوم کليک کنيد.
جهت مطالعه بخش اول کليک کنيد.
, , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
تولید و خصوصیات پودرهای مس و آلیاژ مس (بحش اول)
نوشتهٔ بعدی
تولید و خصوصیات پودرهای مس و آلیاژ مس (بحش سوم)

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست